poniedziałek, 20 listopada 2017

POMARAŃCZOWE BRZUSZKI - domowa hodowla traszek chińskich

Hej ! oto zakładka naszej domowej hodowli traszek chińskich "Pomarańczowe Brzuszki"
Jest to stronka naszej domowej hodowli w ,której możecie poznać nasze traszki , nowe mioty i traszki ,które urodziły się w naszej hodowli :)
TRASZKA CHIŃSKA - TROCHĘ O ZWIERZAKU :)
Gatunek : Traszka Chińska ( Cynops orientalis )
Wielkość : 6 - 12 cm.
Długość życia : 10 -15 lat
Wygląd : Traszka Chińska ma smukłe czarne ciało . Jej brzuch zaś jest pomarańczowy lub czerwony z czarnymi plamkami łączącymi się czasem w dłuższe paski. Ubarwienie te ma odstraszać wrogów . Choć traszka może odstraszać swym ubarwieniem nie jest niebezpieczna dla człowieka ale po kontakcie z nią lepiej umyć dokładnie ręce ze względu na śluz ochronny na jej skórze . Palce traszki chińskiej nie są połączone błoną pławną lecz ta swobodnie porusza się zarówno na lądzie jak i w wodzie.
Terrario-akwarium : Traszka Chińska przebywa zarówno w wodzie jak i na lądzie więc w terrarium nie może zabraknąć ani wysepek ani wody. Same terrarium dla jednego osobnika może mieć rozmiary 20 -30 -30. Trzeba pamiętać aby wody nie było ani za mało ani za dużo około 18 - 20 cm. Dobrze by w zbiorniku były rozmaite roślinki wodne gdyż traszki składają na nich jajka.
Pożywienie : Traszka Chińska nie jest bardzo wybredna do jej menu należą : ochotki , rozmaite owady , świerszcze i ślimaki bez skorupek lub glizdy czy wazonkowce.
Opis : Traszka to zwierzątko przyjacielskie i ciekawe do obserwacji :) jest to zwierzątko dzienne i bardzo aktywne :) prowadzi wodne życie ale czasem wychodzi na brzeg. Traszka jest to bardziej zwierzak do obserwacji i powinna mieszkać tylko w swoim zbiorniku (nie wolno brać na ręce gdyż to stres dla zwierzaka i można uszkodzić jej warstwę ochronną na skórze) traszki są bardzo towarzyskie zwierzaki najlepiej czujące się w grupach , stadko powinno liczyć co najmniej dwa osobniki. Traszki są bardzo kontaktowe , rozmawiają ze sobą za pomocą mowy ciała :) są to również bardzo mądre zwierzaki.
O NASZEJ HODOWLI
Nasza hodowla jest małą domową hodowlą :) nasze traszki to przede wszystkim członkowie rodziny - zwierzaki do towarzystwa nie traktujemy ich jako "maszyny do rozmnażania" a jako domowe pupilki :) każda traszka u nas ma imię i każdej poświęcamy czas z osobna :) nasze traszki nie boją się ludzi i są do nich przyzwyczajane od najmłodszych lat dlatego ,że mówimy do nich , oswajamy z obecnością ludzi przy wyłapywaniu z akwarium przy podmianie wody czy przenoszeniu z akwarium do akwarium dzięki czemu nie płoszą się i nie chowają w zakamarkach i po kontach.
Traszki z naszej hodowli są z dobrej linii , dbamy o ich dobre samopoczucie , zdrowie ale również wygląd.
Otaczamy je opieką , troszczymy się o nie, dajemy witaminy i są pod stałą opieką weterynarza.
Na razie nasza hodowla nie jest duża - posiadamy jeden zbiornik z jednym stadkiem i oczekujemy naszych pierwszych młodych :)
ADOPCJA TRASZKI Z NASZEJ HODOWLI
Chociaż hodujemy traszki głównie dla siebie istnieje możliwość zamówienia u nas traszki :) oddajemy tylko młode traszki w wieku kiedy całkowicie zanikną im "dziecięce" skrzela i będą już w pełni wyglądać jak dorosłe.
Mioty mamy raz w roku.
Jeśli jest "wolna" traszka w zakładce "mioty - aktualny miot" możesz ją zarezerwować :)
Odbiór osobisty - dla dobra naszych podopiecznych :)
Zainteresowanych prosimy o kontakt na facebooku - Magdalena Nalepa
                            NASZE TRASZKI - HODOWLANE
                                                                         STEFAN
Stefcio to nasza pierwsza traszka, zapoczątkował naszą przygodę z traszkami :) jest najmniejszą traszką i najjaśniejszą. Od zawsze wyróżniał się swoim żółtym brzuchem. Jest przyjacielski i ciekawski. Toleruje wszystkie traszki , nie kłuci się przy jedzeniu , nie walczy o jedzenie , nie chowa się po kontach i nie jest agresywny ani płochliwy :) Ulubieniec wszystkich. Jest spokojny i łagodny. Kolor brzucha - żółty (nie częsty :) - kolor - siwy (nie częsty)
                                                                          STEFANIA
Stefcia dołączyła do nas jako druga traszka miesiąc po Stefanie jako partnerka dla niego :) Od razu zaprezentowała swoją dominacje i chęć do rządzenia :) jest dominująca ale nie agresywna w stosunku do innych traszek i nie robi im krzywdy lecz jasno wyznacza kto tu rządzi i ma swoje zasady ,których bardzo pilnuje :) Stefka słynie też ze swojego apetytu , zawsze zjada najwięcej i zagarnia największa kupkę jedzenia. Można poznać ją bez problemu gdyż jest naszą najgrubszą traszką i jest otyła 😆 Kolor brzucha - pomarańcz - kolor ciała - grafitowy
                                                                            SUSHI
Sushi to wesolutka traszka ,która dołączyła do naszej paczki pół roku później. Jest wesołą samiczką pozytywnie nastawioną do wszystkiego :) nie wdaje się w kłutnie i zawsze szuka pokojowych rozwiązań :) Gdy wybuchają jakieś spory to zazwyczaj ona zawsze je łagodzi. Sushi trzyma linię i nie je za dużo :) Kolor brzucha - pomarańcz - Kolor - Czarny
                                                                   SZCZEPAN III
Szczepan przybył do nas razem z Soją :) Jest ciekawski a jego najlepszym kumplem jest Stefan. Szczepan jest śmiały , jest poszukiwaczem przygód i jest bardzo odważny :) zawsze pierwszy sprawdza nowe rzeczy. Kolor brzucha - czerwony - Kolor - Czarny
                                                                         SOJA
Soja jest niesamowitą leniuszką :) nic tylko siedzi w jednym miejscu :) jak się rusza to tylko na króciutki spacerek na karmienie a potem z powrotem wraca obok filtra - na swoje ulubione miejsce :)Nie jest pasibrzuchem. Jest bardzo spokojna i kocha spać i leżakować. Kolor brzucha - pomarańczowy  - Kolor Czarny


                                                                      MIOTY


                                                  Aktualnie nie mamy żadnych miotów
                                                  Oczekujemy na nasz pierwszy miot :)8 komentarzy:

 1. Madziu Kocham Cie jesteś wielka

  OdpowiedzUsuń
 2. Madziu codziennie zaglądam na wasze bloogi.Ty i twoja mama jesteście wspaniałe.Choć mało się odzywam jestem dziewczyny z wami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spodziewałam się, ze takie ładne te traszki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję. Zdrówka dla maluszków jak przyjdą na świat. To będą maleństwa ze szczęśliwej hodowli. "certyfikat szczęścia" do każdej traszki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam dwie takie słodkości w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Madziu jesteś tak profesjonalna w tym co robisz ze chylę czoła do samej podłogi!!
  Gratuluję Ci wiedzy i pasji z jaką tworzysz bloga.
  Buziaki :**

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę szybkiego pojawienia się miotu rodziny pomarańczowych brzuszków :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję,że dzięki Tobie mogę pogłębiać swoją wiedzę na temat zwierzaków. Jesteś cudowna. Z zainteresowaniem czytam każdy post i podziwiam zdjęcia i oczywiście Ciebie/Róża

  OdpowiedzUsuń

W każdy post wkładam 100 % siebie , dbam o każdy szczegół i poświęcam dużo czasu !
Mój blog jest od serca - z miłości do zwierzaków !

Miło będzie jeśli skomentujesz i dorzucisz trochę od siebie :)

(regulamin komentowania)