poniedziałek, 27 października 2014

Zwierzaki Madzi ;)

Hej tu możecie poznać moje zwierzaki :)
MGIEŁKA
Mgiełka jest to moja pierwsza kotka :) jest rasy ragdoll i ma już dwa lata. Jest najstarszą z moich kotków. Chociaż lubi się czasem pobawić to zgrywa "panią profesor" uważa ,że jest za poważna na warjacje ale gdy nikt nie widzi to robi się z niej słodki kociak.Jest bardzo mądra i troskliwa, opiekuje się swoim przyszywanym synkiem Tesco , jak był mały próbowała go karmić , myła go i traktowała jak synka :) teraz też się nim opiekuje chociaż Tesco jest już dorosły. Z kolei Dymka traktuje jak swojego męża ;) Mgiełka jest rasy ragdoll. Nigdy nie przejawiała żadnej agresji ani instynktów łowczych (ta rasa jest takich całkowicie pozbawiona) żyje za pan brat ze wszstkimi zwierzakami :)
DIMITRI / DIMA (DYMEK)
Dimitri - po domowemu zwany Dymkiem lub Dimą jest "tatą" w naszej kociej przyszywanej rodzince :) jest tylko o kilka miesięcy młodszy od Mgiełki.To wielka ponad dziesięcio kilowa kula puchu :D jest ogromny , puszysty i...fajdłapowaty :D często nie zdaje sobie sprawy ze swoich gabarytów i jeśli decyduje się gdzieś skoczyć zwala wszystko na drodze :D raczej trzyma się podłogi bo jest dla niego trudnością wskoczyć nawet na łóżko :D taka wielka fajdłapowata przytulasta kula. Ogólnie Dymek bardzo długo myśli co jest w nim śmieszne i często żartujemy ,że on ma swój świat i na wszystko reaguje z opóźnieniem haha.Tak samo jak Mgiełka jest rasy ragdoll nigdy nie przejawiał żadnej agresji ani instynktów łowczych (ta rasa jest takich całkowicie pozbawiona) żyje za pan brat ze wszstkimi zwierzakami :)
TESCO
Pewnie zastanwiacie się z kąd to imię :D odpowiedź jest prosta - Tesco jest z najczystszej linii Ragdolli od pierwszej przedstawicielki tej rasy (jest wystawowy) a więc musiał mieć obowiązkowo imię na daną literę. A tak się złożyło ,że akurat tą literą było "T" nie miałyśmy z mamą kompletnie żadnego pomysłu więc znalazłyśmy w internecie spis imion no i było tam "Tesco" mi osobiście kojarzy się to z Tabasco a Tabasco z Meksykiem ,którego klimaty bardzo lubię :D nie kojarzę imienia mojego kota ze sklepem ;)
Tesco zwany też Techo lub Ciacho jest żywym srebrem ! :D jest radosny ,rozbrykany ,przytulasty i bardzo pocieszny :) wszędzie go pełno :D jest naszym "synkiem" w kociej rodzince :) Jest z najlepszej linii ragdolli :) Wszyscy go uwielbiają i od razu podobija wszystkie serca swoim niesamowitym charakterem i urokiem.Tesco kocha zabawę ze świnkami morskimi. Uwielbia ich towarzystwo :) jego najlepszymi przyjaciółmi są Pepper i Kokos , leży przy ich klatce a kiedy świnki wychodzą na spacerek wtedy spaceruje z nimi , bawi się i gania z nimi :) mimo iż są to dwa inne gatunki zwierzaków to rozumieją się doskonale i znają zasady zabawy :) świetnie się dogadują i rozumieją. Tesco tak kocha swoich prosiaczkowych kolegów ,że kiedy dłużej ich nie widzi jest smutny i markotny. Tesco jest bardzo łagodny i opiekuńczy - nigdy nie przejawiał żadnej agresji ani instynktów łowczych (ta rasa jest takich całkowicie pozbawiona) żyje za pan brat ze wszstkimi zwierzakami :)

SZCZERBATEK
Szczerbatek jest jaszczurką a dokładnie agamą brodatą. Jest naprawdę kochany :) mogło by się wydawać ,że to przecież "tylko gad" ale ten kto poznał go lepiej stwierdzi ,że ma też cechy psa. Szczerbatek kocha głaskanie - zamyka wtedy oczka i siedzi na kolanach. Lubi też kąpiele - nalewamy mu do małej wanieneczki ciepłej wody a on sobie tam siedzi i nie chce nawet z niej wychodzić :D jest bardzo łagodny. Całymi dniami przesiaduje na kamyczku pod lampą grzewczą pod ,którą uwielbia się wygrzewać. Je żywe świerszcze , larwy mączniaka i karaczany ale lubi też malinki , poziomki , sałatę i inne owoce i warzywa a w szczególności poziomki. Wszyscy go kochamy ! :D Szczerbatek ma 60 cm. i to już jego maksymalna wielkość. Od czasu do czasu jak to jaszczurka zrzuca skórę.
HACHIKO (Hachi)
Hachiko po domowemu Hachi był moim marzeniem - dostałam go od fundacji "Mam Marzenie" bardzo chciałam mieć psa tej rasy ale jest ona niestety bardzo mało znana i jest niewiele hodowli tych psiaków w Polsce. Hachi jest rasy welsh corgi pembroke - to rasa psów ,którą miłośniczką i posiadaczką jest Królowa Elżbieta :) Hachi jest wspaniały ! mądry , wierny , oddany. Kocham go całym sercem :) umie dużo sztuczek - kochamy je razem trenować i się ich uczyć :) uwielbia też tor agiliti - skacze przez przeszkody niewiele mniejsze od niego :D Hachi uwielbia długie spacery szczególnie do lasu i na łąki a także uwielbia wspólne wycieczki na ryby :D kocha się kompać wtedy w wodzie i łowić małe rybki ,które pływają blisko brzegu :) To pies ,który kocha przygody ! Jego najlepszym zwierzęcym przyjacielem , kompanem zabaw i przyszywanym bratem jest Bary :) nie mogą bez siebie żyć :D
BARY
Bary to mój pierwszy zwierzak (poza rybkami) Dostałam go jak miałam 6 lat. Jest mieszańcem owczarka podhalańskiego , huskiego i oczwarka niemieckiego. Uratowaliśmy go przed schroniskiem. Jest wspaniałym psem ale często nie zdaje sobie sprawy ze swojej siły i niechcący może przewrócić kogoś. Jest przyjacielski ale tylko w stosunku do rodziny - obcych nie toleruje. Niestety jest też typem łowcy i poluje na małe zwierzaki takie jak ptaki , myszki , krety czy nawet jeże. Jego hobby to tropienie jeży (mieszkamy blisko lasu i często jesienią do nas w nocy przychodzą) na szczęście większość przeżywa i zawozimy je z powrotem do lasu. Tak samo nie nawidzi kotów i ma na ich punkcie prawdziwego bzika dlatego mieszka na dworze. Bary mimo wszystko jest cudownym psiakiem :) Uwielbia Hachiego i wspólne zabawy. Umie trochę sztuczek ale jego prawdziwym talentem jest "latanie" za frisbie lub chrupkami skacze wysoko nad ziemie i czasem nawet robi przy tym różne pozy :D
STEFAN , STEFANIA, SUSHI , SZCZEPAN , SOJA
(Traszki Chińskie)
Stefcia , Stefan , Sushi , Szczepan i Soja to traszki chińskie :) traszka to taka pływająca jaszczurka - coś takiego jak salamandra. Jest to płaz :) Traszki są super :) co prawda są to zwierzaki tylko do obserwacji ale są bardzo ciekawe :) Mieszkają w akwario-terarium.Jedzą małe robaczki zwane larwami ochotki. Chociaż wszystkie sa tego samego koloru to potrafię je rozróżnić. Są bardzo ciekawskie i sympatyczne.  Mamy małą domową hodowlę traszek :) mioty są raz w roku i niedługo doczekamy się pierwszego :) są to dość rzadkie zwierzaki i w sklepach bardzo trudno je dostać. Dokładny opis każdej z naszych traszek i zdjęcia każdej z osobna w zakładce - kliknij tu :Nasza Domowa Hodowla Traszek Chińskich - Pomarańczowe Brzuszki(klik)
Rybki
Nasze rybki to głupiki :) ale mamy też dwa kiryski. Nasze głupiki ciągle się rozmnażają i ich liczba stale się zmienia. Mamy też różne kolory zależy jakie się urodzą :) Nasza hodowla rybek trwa nieprzerwanie przez siedem lat ! Rybki były to moje pierwsze zwierzaki :) nasze pokolenia głupików rodzą się nie przerwanie przez tyle lat i ciągle mamy nowe maluchy :) nie umiem już zliczyć ,które to pokolenie :D ale nasza hodowla ciągle się rozwija i w tym momencie mamy już kolejne maluchy :)
Głodek
Głodek to gekon lamparci :) prościej to jaszczurka :) Gekony to zwierzaki nocne a więc Głodka można zaobserwować tylko w godzinach wieczornych :) w dzień smacznie śpi w swoim domku w skałce. Wieczorem zaś wychodzi ze swojej sypialni aby coś zjeść :) wtedy dajemy mu świerszcze lub larwy mącznika :) Głodek jest oswojony , nie boi się ludzi ale na ręce wchodzi tylko wtedy kiedy on chce :) jest ciekawski , łagodny i przyjacielski. To bardzo bezproblemowy zwierzak. Bardzo lubimy Głodzia :D Mierzy 25 cm. Od czasu do czasu zrzuca skórę. Głodek jest już dorosły a więc więcej nie urośnie :)
Patyczaki
Patyczaki to owady :) w zasadzie nic nie robią tylko siedzą całymi dniami na patykach lub gałązkach w terrarium. Ruszają się bardzo rzadko. Jedzą liście suszone jak i żywe. Są to chyba najmniej problemowe zwierzaki. Właściwie to nic nie robią a jeśli chodzi o charakter to trudno mi tu cokolwiek napisać haha.Jak były małe to brałam je na ręce ale teraz już nie ;) Patyczaki szybko się rozmnażają więc nie wiem ile ich mamy bo też kródko żyją. Ich liczba ciągle się zmienia.

Ziutek
Ziutek to żółwik chiński :) Jest ciekawski , przyjacielski i jest bardzo dużym żarłokiem ! Jest żółwikiem wodno-lądowym. Lubi jeść pastę z mrożonych krewetek ,  suszone kiełże , suszone rybki ale też lubi sushi :D czyli rybki surowe :) ma 15 cm. Mieszka w swoim akwario-terarium gdzie ma trochę wody i trochę lądu :) jest bardzo sprytny i mądry. Jeśli zbliża się godzina karmienia od razu wystawia łepek nad wodę i czeka aż ktoś przyjdzie i go nakarmi :)

MEFISTO
Mefiś to mój pierwszy konik :) jest takim średniakiem coś pomiędzy koniem a kucem. Kocham go z całego serca ! Mieszka niedaleko od nas w stajni u przyjaciół :D wpadam do niego tak często jak to tylko możliwe :D Jest jeszcze w trakcie zajeżdżania ale już niedługo będę mogła na nim jeździć :) Jest mądry , kocha pieszczoty , jest rzywiołowy i bardzo przyjacielski :) Jego najlepszą przyjaciółką i zarazem dziewczyną jest Riana :) Mefik to kuc walijski + Feliński. Bardzo go kocham <3
RIANA
Rianka to mój 2 konik :) Jest to dziewczyna Mefika :) Dostałam ją miesiąc po tym jak dostałam Mefika. Jest już ujeżdżona i jeżdżę na niej <3 Jest kochana , delikatna , opanowana , mądra i czuła. Jest trochę mniejsza od Mefika. Jest mieszanką kuca islandzkiego , walijskiego i Felińskiego co czyni ją "średniakiem" mieszka w tej samej stajni co Mefik. Na jeździe jest energiczna i żywa , bardzo szybko się uczy i jest pojętna. Bardzo ją kocham :) świetnie się dogadujemy i idealnie zgrywamy na jazdach. Również na zawodach jesteśmy zgraną paczką :) jest bardzo towarzyska i przyjazna w stosunku do innych koników. Kocha dzieci i jest idealna do hipoterapii w ,której też często bierze udział.
ŻABKI (karliki szponiaste)
Florek , Florka, Flap  , Flip , Fineasz i Ferb to żabki - karliki szponiaste :) są to miniaturowe ( dorastające do 4 cm.) żabki wodne ,które praktycznie nie wychodzą na ląd gdyż nie są przystosowane do poruszania się na nim. Większość życia więc spędzają w wodzie tylko od czasu do czasu wynurzają się aby zaczerpnąć powietrza :) są to żabki akwariowe ,które można kupić w sklepie zoologicznym ale są to dość rzadkie zwierzaki i ciężko je dostać w sklepie. Mimo wszystko są ciekawe do obserwacji :) jedzą larwy ochotki i specjalną karmę dla nich :) Co prawda moje żabki mają imiona ale ich nie da się rozróżnić :D żabki są ciekawskie i śmiesznie palują. Są też bardzo ruchliwe więc bardzo ciekawie się je obserwuje :)
PEPPER
Pepper to jedna z naszych świnek morskich :D jest to samczyk :) Pepper jest małym rozbójnikiem nie lubiącym innych świnek ale za to jest łagodny w stosunku do ludzi i bardzo lubi kontakt z człowiekiem :)Pepper jest rozetką dlatego ma takie rozczochrane futerko :)Jest rzywiołowy , ciekawski , aktywny i mądry :) lubi spacerki po domu i jest zaprzyjaźniony z naszymi kotkami. Mieszka osobno i tak czuje się najlepiej ale czasem spotyka się z Pepsi i Kokosem. Lubi owoce i warzywa a w szczególności kocha jabłka. Nie jest pasibrzuchem ale lubi dobrze zjeść - szczególnie zdrowe jedzenie :) Jego imie doskonale odzwierciedla jego charakter - wybuchową i ostrą papryczkę czili :D Najlepszym przyjacielem i kompanem Peppera jest Tesco , uwielbiają swoje towarzystwo , wspólne spacery i zabawy. 
PEPSI
Pepsi to nasz kolejny "prosiaczek" jest mega przytulasem :) jest to świnka mojej mamy ale cała rodzina go kocha :) jest spokojny i opanowany lubi czesanie i jest mega głodomorkiem ! uwielbia jeść dużo właściwie obojętnie czy owoce czy warzywa czy karmę - zje wszystko ! jest wielkim słodziakiem.Lubi inne świnki i je toleruje. W stosunku do ludzi też jest miły. Nie przepada tylko za spacerkami po pokoju. Jest to świnka gładkowałosa + rex o bardzo rzadkiem maści :) ma też niebieskie oczka. Jest samczykiem. Pepsi mieszka razem z Kokosem , nie rozstają się na krok i bardzo lubią swoje towarzystwo. Kiedy jedno nie widzi drugiego staje się niespokojne :) Są to najlepsi przyjaciele.
KOKOS
Kokos to największy przytulas z naszej świnkowej paczki ! Może siedzieć na kolanach godzinami , zamyka oczka i wtula się w człowieka. Kocha głaskanie i różne pieszczoty. Lubi też inne świnki - jego najlepszym przyjacielem jest Pepsi z ,którym dzieli klatkę :) są nierozłączni. Jest też bardzo gadatliwy :) to taki "wesoły prosiaczek" kocha spacery po domu :) wtedy wesoło skacze , bryka , biega i szaleje :) wydaje przy tym całą gamę dźwięków. Jest wtedy taką małą włochatą zwariowaną kulką ! Wygląda przesłodko i jest przesłodki :D jest to świnka peruwanka dlatego ma taką długa sierstkę :D trzeba go sporo czesać i pielęgnować ale on to bardzo lubi :) kocha jeść owoce. Ma niebieskie oczka :) Kokos uwielbia zabawy z Tesco ale lubi też Mgiełkę i Dymka jednak jego najlepszym przyjacielem jest Pepsi8 komentarzy:

 1. Madziu, w końcu doczekaliśmy się Twojego bloga:) Bardzo podoba mi się szata graficzna, pasuje do tematyki bloga. Widać, że wszystko doskonale przemyślałaś:) Twoje opowieści o zwierzętach miło jest czytać. Koniecznie musisz powiedzieć swojej Pani nauczycielce od przyrody, że prowadzić takiego bloga. Klasa z pewnością będzie chętnie 'uczyć się' od Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. jak ty to wszystko zrobiłaś?!?!

  OdpowiedzUsuń
 3. Madziu!
  Bardzo podoba mi się Twój blog i jego grafika. Pozdrawiam Kinga-właścicielka psa i czterech kotów

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Madziu!
  Podoba mi się grafika Twojego bloga oraz to, że piszesz w nim o zwierzętach. Proponuję abyś na blogu napisała coś o traktowaniu zwierząt przez ludzi

  OdpowiedzUsuń
 5. Madziu, uwielbiam Twojego bloga, można się z niego dowiedzieć naprawdę wielu przeciekawych rzeczy z życia zwierzątek wielu gatunków. Bardzo interesujące fotki, pełne życia opowieści o Twoich przyjaciołach, fajna szata graficzna i szczera pasja - sprawiają, że chce się tu wracać. Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twoich Milusińskich! Buziaczki!

  OdpowiedzUsuń

W każdy post wkładam 100 % siebie , dbam o każdy szczegół i poświęcam dużo czasu !
Mój blog jest od serca - z miłości do zwierzaków !

Miło będzie jeśli skomentujesz i dorzucisz trochę od siebie :)

(regulamin komentowania)