poniedziałek, 1 stycznia 2018

Zwierzakowy 2017 - podsumowanie roku :)

Hej !
Szczęśliwego Nowego Roku ! Mamy już 2018 :) Macie jakieś postanowienia na ten rok ? ja na pewno częściej pisać na blogu ale jest to trudne kiedy powadzi się dwa blogi , kanał na youtoobe , fanpage koni na fb i jeszcze zajmuje zwierzakami i jeździ na pół dnia do stajni 😆 staram się znajdywać czas na pisanie bloga ale też nie zawsze jest o czym pisać szczególnie teraz zimą.
U zwierzaków praktycznie nic się nie dzieje , wszystko jest w jak najlepszym porządku :) kotki wygrzewają się całymi dniami , pieski też leniwie leżą , rybki ciągle się rozmnażają 😆 prawdę mówiąc nie wiem ile już ich jest tak samo z krewetkami :D
Hodowla krewetek ruszyła i to jeszcze jak ! obecnie maluchów jest tyle ,że nie da się ich zliczyć.
Szczerbatek na zimę troszkę "zwolnił" i mniej je , więcej śpi - jak co roku :) jedyne co lubi najbardziej teraz to siąść nad lampą na kamieniu i wygrzewać swoje 60 centymetrowe cielsko :D
Najwięcej teraz dzieje się u kopytnych :) jeżdżę do nich tak często jak to tylko możliwe :) trenujemy już tak "na poważnie" z Rianką ćwiczymy i jeździmy :) oczywiście zima to średnia pora na jazdy i jakieś "ostrzejsze treningi" bo zimno , błoto , chlapa a konie całe brudne ;) ale mimo wszystko staramy się coś tam pracować aby Rianka nie zapomniała i miała trochę ruchu ja też z resztą zawsze nie mogę się doczekać jazdy :) chociaż pracowanie z końmi z ziemi jest równie przyjemne :) Mefik też robi postępy :D spokojnie przyjmuje już jeźdźca na grzbiet , słucha się poleceń i nawet galopuje :) oczywiście póki co tylko pod bardzo doświadczonymi jeźdźcami , ja z nim póki co pracuje tylko z ziemi ale więź mamy równie silną co z Rianką :)

A więc moi kochani tak jak co roku podsumowanie - co ważnego wydarzyło się przez ten rok u moich zwierzaków ? :)

🐾25.07.2017 - Na moje urodziny od właścicieli stajni dostałam Mefisto - swojego pierwszego konia <3
🐾25.08.2017 - W prezencie od mamy dostałam Riankę :) - drugiego konia <3
🐾Dostałam Tesco <3 - mojego 3 kotka :D
🐾Dostałam Peppera , Pepsi'ego i Kokosa :) - moje 3 świnki morskie :D
🐾Zamieszkały u nas dwie nowe traszki :) - Szczepan i Soja :)
🐾Rozpoczęliśmy hodowlę krewetek :)
🐾Wznowiliśmy hodowle żabek - karlików szponiastych :)
🐾Nasza hodowla rybek powiększyła się o kilka nowych pokoleń :)

Niestety jak co roku Hachi bardzo bał się fajerwerków i petard więc musiał zjeść lek uspokajający przemycony w kiełbasce ;) na szczęście w tym roku aż tak bardzo się nie wystraszył i na szczęście szybko zasnął po leku :) Bary za to nie boi się huków i on spokojnie przesiedział na dworze całego sylwestra nie zwracając uwagi na petardy itp. :) Mgiełka i Tesco bali się trochę ale staraliśmy się im znaleźć zajęcie aby nie myślały o hukach i hałasach , Dima za to spokojnie spał :)
reszta zwierzaków nie zwracała uwagi na fajerwerki. Nie wiem niestety jak zareagowały koniki ale mam nadzieję ,że nie wystraszyły się zbytnio i spokojnie minęła im ta sylwestrowa noc. Jednak dzisiaj czują się dobrze i są w znakomitej formie a więc chyba wszystko było dobrze :)
My nigdy nie puszczamy petard ze względu na zwierzaki jedynie tylko zimne ognie na patyczku ,którymi bardzo interesowały się kotki i chciały się nimi bawić ale oczywiście na bezpieczną odległość trzymałyśmy je :) za to kotki miały widowisko i przynajmniej zajęcie :)
A jak Wasze zwierzaki przetrwały sylwestrową noc ? mam nadzieję ,że minęła im spokojnie. Co wydarzyło się u Was i waszych zwierzaków w 2017 ? :)

W następnym poście napiszę co zwierzaki dostały od Mikołaja pod Choinkę :D
Przepraszam ,że nie mam za dużo sylwestrowych zdjęć ;)
Odemnie i wszystkich moich zwierzaków :
                     SZCZĘŚLIWEGO 2018 ROKU !

3 komentarze:

 1. Tobie Madziu również jak najlepszego Nowego roku! Żebys mogła realizować swoje pasje, żebyś dalej pisała, bo jesteś w tym bardzo dobra, a my czekamy na nowe teksty z niecierpliwością:)
  Nasz pies sylwestrową noc przesiedział w w spiżarni, bo to bardzo ciche miejsce, a on okropnie boi sie petard. Normalnie śpi w budzie na podwórku, ale w takich sytuacjach robimy wyjątek:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj działo się u Twojej rodziny zwierzaków. Przybyło sporo nowych członków. Ciekawa jestem kto zamieszka z Tobą w tym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2018 ROKU:) DUZO ZDROWKA ; DUZO RADOSCI I SAMYCH SZCZESLIWYCH DNI;)

  OdpowiedzUsuń

W każdy post wkładam 100 % siebie , dbam o każdy szczegół i poświęcam dużo czasu !
Mój blog jest od serca - z miłości do zwierzaków !

Miło będzie jeśli skomentujesz i dorzucisz trochę od siebie :)

(regulamin komentowania)