środa, 18 marca 2015

Osobliwości w moim domu

Już nie od dzisiaj wiadomo że lubię zwierzątka dość osobliwego wyglądu i zachowania ale to co teraz zobaczycie to prawdziwe osobliwości które od niedawna mieszkają w moim domu .Jedna istotka to zwierzątko przez które można zobaczyć np.kamień lub roślinę To jest sumik szklisty który jest całkowicie przezroczysty :)
Druga osobliwość to Roślina!!! ale nie jest zwykła ! to roślina która Uwaga - zjada muchy !! godzinami może czekać z otwartym pyskiem aż jakaś mucha się napatoczy na szczęście u mnie Muchołap (bo tak ma na imię roślinka ) ma much pod dostatkiem co kilka dni wychodzę na dwór i łapie jej muchy a potem jeszcze żywe wkładam do "pyszczkolistka"muszę dotknąć znajdujących się w nim włosków i w tedy w nie całą minute Muchołap zamyka pysk razem z owadem przez kilka dni dokładnie go przeżuwa i kiedy już zje otwiera pysk oczywiście nie jeden moja roślinka ma ich ponad dziesięć ale jeszcze dokładnie nie policzyłam ponieważ każdy "pyszczolistek " ma ograniczoną liczbe zamknięć i po 2-4 lub 1 razie usycha a na jego miejscu pojawia się nowy i tak w kółko :)

nie każdy "pyszczolistek" jest sprytny ale ten miał wyjątkowy apetyt nawet nie zdążyłam dobrze włożyć mu muchy a już się zamkną i teraz musi się namęczyć żeby sobie przepchnąć jedzonko:)a raczej to ja mu pomogę

MOJA MUCHÓWKA

MYŚLĘ ŻE SPODOBAŁY SIĘ WAM MOJE WYJĄTKOWE OSOBLIWOŚCI CZEKAM NA KOMENTARZE A  JUŻ JUTRO DRUGA CZĘŚĆ KSIĄŻKI O SPAJKU I RUFUSIE TYM RAZEM BRACIA WYBIORĄ SIĘ NA WAKACJE ALE PO DRODZE BĘDĄ MUSIELI POMAGAĆ INNYM ZWIERZĘTOM .POZDROWIENIA OD MOICH ZWIERZACZKÓW I NIE TYLKO:)
3 komentarze:

  1. Madzik - im bardziej Cie poznaję, tym bardziej mnie zadziwiasz swoja pasją. Opowieści są niezwykłe, ciekawe, inspirują do poszukiwania. Wiec pisz, pisz jak najczęściej. I czekam na kolejną cześć przygód Spajka i Rufusa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, te roślinki zawsze mnie zadziwiały :) Teraz będę zaglądać w miarę możliwośći by móc więcej się o nich dowiedzieć :)) Super Madzia , pisz dalej ,super CI to wychodzi :*

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba powoli trzeba będzie szukać wydawcy dla opowiadań Madzi.

    OdpowiedzUsuń

W każdy post wkładam 100 % siebie , dbam o każdy szczegół i poświęcam dużo czasu !
Mój blog jest od serca - z miłości do zwierzaków !

Miło będzie jeśli skomentujesz i dorzucisz trochę od siebie :)

(regulamin komentowania)