poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Szczerbatek pisze bloga :-D

Dzisiaj chciałam zamieścić zdjęcia jak Szczerbek piszę ze mną bloga ale najpierw napiszę co słychać u moich zwierzaków więc tak Bary i Hachi ciągle psocą czasem babcia pokazuje Hachiego przez skypa słyszałam że sporo przytył ;) ale ma dużo ruchu i myślę że zrzuci ten swój brzuszek :),
Tuptuś podobnie jak Hachi nabrał ciałka i waży 4 i pół kg ! , Ziutek i Gacek urośli i nie przypominają już małych żółwików ale mimo to dalej chętnie się bawią ,u rybek jest wszystko w porządku i co dziwne karaś przerzucił się z karmy rybnej na roślinną :)


niedziela, 26 kwietnia 2015

Wiecznie głodny smoczek :-)

Dzisiaj zamieszczam filmik jak mój mały smoczek poluje :D choć Szczerbatek to jaszczurka , która poświęca całe dni na polowaniu jest mały i niezdarnie wychodzi mu gonienie za zdobyczą ale kiedy już dopadnie świerszcza zaczyna robić się ciekawie i w mig z małej i niezdarnej jaszczurki robi się wygłodniały smok ;D Szczerbatek długo się czai więc czasem w filmiku są duże przerwy kiedy nic nie robi ale potem jest ciekawie :)

A tak Szczerbek prosi o jedzenie mnie to zawsze przekonuje a was urzekł by tym spojrzeniem ?
o dwudziestej po  kolacji Szczerbatek zasypia ( Teraz jak piszę tego posta Szczerbuś już smacznie chrapie i  nie obudzi go nic :-)
a tak jest rano Szczerbek przeciąga się wychodzi ze swojej smoczej jamy pomalutku jak żółw i dumnie jak smok kroczy na swój kamień na którym cały dzień siedzi a kiedy już wygrzeje się na słońcu robi słodką minkę żeby dać mu świerszcza :D




a tak narysowałam Szczerbatka
linki do filmików
Żarłoczny Smoczek
Żarłoczny Smoczek 2
Żarłoczny Smoczek 3


piątek, 24 kwietnia 2015

Grzeczny Szczerbatek !!!

Moi drodzy tresura Szczerbatka przyniosła efekty i to jeszcze jakie w niedziele miał nauczyć się siedzieć na rękach a nauczył się wczoraj :)w poniedziałek mieliśmy uczyć go siedzieć w swoim łóżeczku a nauczył się dzisiaj :D z dni na dzień uczy się coraz więcej i oswaja się z ludźmi nawet teraz piszę razem ze mną tego posta i co chwilę zagląda w ekran (myślę że będzie tak zawsze :) )
często razem rozmawiamy z babcią przez skeypa i dzisiaj też tak będzie choć jest u nie od nie całych dwóch dni kiedy chce wejść na ręce po prostu podchodzi koło otwieranej szybki w terrarium dzisiaj na śniadanie zjadł dwa świerszcze umoczone w wapnie i liść bazylii (nawet mu smakowało ) dzisiaj odkryłam że Szczerbek jest śpiochem powiem wam że spał aż do dziewiątej . Uwielbia jak drapie się go pod bródką i wiem że już nie długo wyrośnie z niego nie zły pieszczoch wczoraj siedział na moich kolanach aż 30 minut !
widać że Szczerbatek całkowicie przenosi się w inny świat kiedy ja go głaskam :) nie zwraca na nic uwagi czasem nawet zasypia
Szczerbatek na podusi rozmawia z babcią przez skeypa




a tutaj Szczerbek w swoim legowisku dla psa :D




czwartek, 23 kwietnia 2015

Witaj w domu Szczerbatku !

Wczoraj był najszczęśliwszy dzień od czasu kiedy dostałam Haciego o godzinie 22 :30 dostałam Szczerbatka co prawda nie tego o ,którym pisałam ostatnio ale powiem wam że ten jest lepszy ;) było to tak o 19:00 przyszła do mnie koleżanka Iga bawiłyśmy się i było super ! tak jak zaplanowałam mama miała pojechać do innej galerii po terrarium żeby przygotować się na Szczerbatka którego miałam dostać za tydzień ale po kilku minutach zadzwoniła i powiedziała mi, że jest agama, która ma trzy miesiące i umie już sama pić z miseczki zastanawiałam się trochę i w końcu zdecydowałam że ją wezmę (i to był dobry wybór :)) mama kupiła terrarium i Szczerbatka a my z Igą w tym czasie rysowałyśmy dla niego rysunek :)



Tutaj rysujemy z Igą obrazek dla Szczebatka :)
A tutaj Szczerbatek już przyjechał
a to jest pierwsze śniadanko u nas liście bazylii i świerszcze

tutaj właśnie przeżuwa świerszcza :D










Szczerbek jest milutki daje się głaskać (najbardziej lubi pod bródką ) a w Niedziele nauczymy go wchodzić na ręce :)

środa, 22 kwietnia 2015

Agama brodata :D

Dzisiaj napiszę trochę o agamie brodatej długo czytałam o agamie żeby dowiedzieć jak prawidłowo hodować Szczerbatka jeżeli mieliście takiego "smoka" koniecznie napiszcie jak się zachowywał i czy hodowla nie sprawiała wam dużych kłopotów . Już ne mogę się doczekać kiedy pojadę po Szczerbatka możliwe że jutro mama pojedzie kupić i skompletować terrarium w tedy zajmę się jego dekoracją i na chwilę może czas nie będzie się mi dłużył, co wieczór kiedy nie mam co robić myślę o Szczerbatku i myślę co on teraz robi czy już śpi a może właśnie je kolacje ? zastanawiam się zawszę . a Rano kiedy wstanę znów myślę co robi Szczerbatek czy już wstał ? a może je śniadanie? w ciągu dnia też myślę i zadaje sobie kolejne pytania czy Szczerbatek bawi się z kolegą ?  a może pani uczy go pić z miseczki ? tak mija mi kolejny dzień i kolejny i ciągle myślę czy Szczerbek trochę urósł i czy mnie pamięta mam nadzieję że tak . więc żeby zająć się trochę i ciągle o nim nie myśleć  :) popiszę trochę o agamach :)

nazwa łacińska : Pogona vitticeps


To jest dorosła agama brodata 
to jest młoda agama brodata
A to jest agama brodata ,która nie dawno się wykluła
O JASZCZURCE - Agama to jedna z najbardziej towarzyskich i lubiących towarzystwo człowieka jaszczurek jak wspomniałam wcześniej niektórzy opiekunowie nazywają agamy "pieskami" słyszałam że dobrze wychowana i oswojona jaszczurka lubi siedzieć na kolanach już nie mówiąc o tym że czasem podąża za człowiekiem krok w krok i sama wchodzi do terrarium tylko że nie zawsze umie sobie otworzyć szybkę :) więc chyba to dobry wybór czasem porównuje sobie felsume do agamy i wyszło mi że agama jest o 99,9 procent lepsza od felsumy tylko że jest jeszcze jeden mały procencik a jest nim kolor felsuma jest zielono czerwona a agama zwykle szaro brązowa ale czasem bywa inaczej.
na końcu szara
KOLORY - Właśnie o tym przed chwilą pisałam i chyba mogę dodać ten jeden procencik :) agama występuje też w kilku odmianach barwnych :D co prawda nie tak barwnych jak felsuma ale myślę że te kolory też nie są złe . W tych kolorach występuje agama  : czerwona , czarna , biała ,pomarańczowa , żółta ,szara i normalna piaskowa 
biała (mi się bardzo podoba a Wam ?)
czerwona

żółta (wygląda trochę śmiesznie )
czarna
pomarańczowa

TERRARIUM- terrarium powinno mieć wymiary 120 x 40 x 60 dla maluchów powinno mieć trochę mniej ale trzeba pamiętać żeby z czasem pomyśleć o zakupie większego :) I powinno być w typie pustynno skalistym czyli nie powinno zabraknąć w nim pustynnych skał ale także roślin
WYPOSAŻENIE- dobrze by w terrarium znajdował się specjalny termometr zwany higrometrem muszą być także specjalne lampy co do ozdób mogą znajdować się tam konary i rośliny ale najlepiej sztuczne i z mocnego materiału ponieważ agamki lubią czasem zjeść sobie trochę zieleninki i co z tego kiedy kupimy żywą roślinkę za dwa trzy dni w ogóle jej nie będzie :D dobrze żeby była w ni miseczka na jedzenie ale nie można zapominać o tym że agamie jest potrzebny ruch i możliwość polowania :) co do miseczki na wodę lepiej żeby była mała bo gdy zamiast niej umieścimy wieli basen z pustyni zrobi się plaża :)
POKARM - agamy jedzą larwy moncznika , świerszcze , drewnojady , szarańczaki lub karaczany uwielbiają również różne rośliny jednak trzeba pamiętać że nie wszystkie więc trzeba uważać agama może jeść rośliny takie jak : koniczyna ,bazylia ,mięta i mniszek lekarski :) pokarm można podawać pęsetą lub ręką (ja uważam że lepiej jest karmić ręką wtedy jaszczurka szybciej przyzwyczaja się do właściciela ,miałam raz okazje karmić agamę ręką i było bardzo fajnie ! :D)
ROZMIAR- trzeba przyznać że agama nie jest małą jaszczurką choć zdarza się że nie urośnie aż taka wielka jej wymiary to 35 - 55 ale według mnie rozmiar nie ma takiego wielkiego znaczenia oczywiście terrarium musi być duże ale jeśli jaszczurka jest miła i kochana to nie ważne jakiej wielkości będzie.
 :)
KRAJ- agamy mieszkają w Australii na pustynnych i pół pustynnych obszarach lub małych suchych laskach. Są dziennymi jaszczurkami i prawie cały dzień spędzają na łapaniu zdobyczy np. mrówek
DŁUGOŚĆ ŻYCIA -długość życia zależy od kondycji i zdrowia jaszczurki ale zazwyczaj jest to do 10 lat :D
PODŁOŻE DO TERRARIUM -podłoże dla agamy musi być suche nadaje się do tego np. z drewna kokosowego dla młodych osobników najlepiej zastosować zwykłe ręczniki papierowe ( tak jak dla małych psiaków :) chyba właściciele którzy nazywają je pieskami mają racje ;)

                                                               KONIEC DO ZOBACZENIA !